OSE Lions II.-Kozármisleny SE 77-72 (25-14, 23-16, 13-19, 16-23)

Játékvezetők: Szőcs, Kollár

OSE: Gottlieb 4, Varga 12, Szabadfi 16, Túri 16, Zsenits 22
Csere: Horváth 3, Grassl 2, Bodnár 2, Kövér, Kapitány, Kicsák

Edző: Kláris Zoltán

A kaotikus elmúlt 5-6 hetet követően az OSE fiataljai igyekeztek rendezni a sorokat, és ennek meg is lett a következménye. Kapitány, Bodnár, Horváth újfent csatasorba állt, és bár formájuk még nem az igazi, a keret mindjárt jobban nézett ki velük, mint nélkülük. Zsenits, Túri páros mellé most Varga és a szezon mérkőzését produkáló Szabadfi is felzárkózott, de a többiekre sem lehetett panasz. Az első félidőben a csapat 20 pontos előnyre tett szert, de ez sem volt elég a biztos győzelemhez, hiszen a 2. félidő már másról szólt. Az ellenfél zónája ellen Vargáék egy negyeden keresztül nem voltak hajlandóak sokpasszos játékkal operálni, és a fegyelmezetlenségüknek meg is lett a jutalma. Az ellenfél felzárkózott, de eközben elvesztették 2 húzójátékosukat, és talán el is fáradtak, így az OSE 5 ponttal megérdemelten megnyerte a mérkőzést.

Kláris Zoltán: „Örülök, hogy megint nyertünk, de leginkább annak, hogy láttam újból karizmáját a csapatomnak a héten az edzéseken és a mérkőzésen is. Sajnos zóna ellen eszetlenek, fegyelmezetlenek voltunk, de a fiataloknak ezt is meg kell tanulniuk kezelni. Ha jól láttam ellenfelünk vezetőedzőt váltott, ami jó hatással volt játékukra, így idegenben biztos megizzadunk majd ellenük. Szeretném most megköszönni azoknak a segítséget, akik fordulóról-fordulóra nem a pályán játszanak, de hétről hétre segítenek lelkes amatőr csapatunknak. Zajácz Edinának és lelkes tanítványainak, Menyu Roxinak, a speakereknek (Gyuri, Sebe, Roli, Miron) a büféseknek és a szurkolóknak, akik támogatják és színesítik a mérkőzés lebonyolítását. Köszönet mindenkinek. Megyünk tovább!"