EZÜSTÉRMET SZEREZTÜNK A PÉCSI KUPÁN

Nagy küzdelemben maradtunk alul

Dátum: 2019. szept. 12.

A soproni edzőmérkőzés után szerdán és csütörtökön a sokéves hagyományra visszatekintő PVSK Kupán igyekezhetünk minél jobb eredményt elérni. A torna a Szeged, Jászberény és a hazai pécsi együttes részvételével zajlott.

1. nap: Naturtex-SZTE-Szedeák - OSE Lions 65-81 (17-18, 22-16, 12-24, 14-23)

MATRO-PVSK Centenáriumi Kupa
Helyszín: Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok
Játékvezetők: Kapitány, Praksch, Szalóki

OSE: Abell 21/3, Washington 8/6, Zsíros 8/6, Rizvic 16/6, Bozovic 13
Csere: Nshimba -, Kucsora -, Anda -, Demeter 4, Mohácsi 6/6, Illés 2, Garamvölgyi 3

Az első mérkőzést a Szeged ellen vívtuk meg. Jó kezdés után kissé megtorpantunk a második negyedben, ami azt eredményezte, hogy 5 pontos hátránnyal vonultunk a szünetre. Nagyon jól kezdtük a harmadik negyedet, extra védekezést nyújtottunk, így át tudtuk venni a vezetést és a 8-10 pontos előnyünket végig meg tudtuk tartani. Ezzel megszereztük az első felkészülésbeli győzelmünket. Többen kiváló egyéni teljesítményt nyújtottak, ezen a találkozón Abell és Rizvic emelkedtek ki a csapatból.

Döntő: Pécsi VSK-VEOLIA - OSE Lions 72-70 (15-10, 11-23, 21-14, 25-23)

MATRO-PVSK Centenáriumi Kupa, Döntő
Játékvezetők: Farkas, Kovács, Nyilas

OSE: Washington 6/3, Abell 23/9, Rizvic 8/3, Zsíros 3/3, Bozovic 16/9.
Csere: Illés 4, Anda 2, Garamvölgyi 4, Demeter 2, Mohácsi 2, Nshimba-, Kucsora-

A második mérkőzésen a döntőben a házigazda Pécs volt az ellenfelünk. Ahogyan az várható volt, erős hazai pályán küzdöttünk meg az előző szezonban bajnoki bronzérmet szerző alakulattal, akik ebben az évben a nemzetközi porondon is indulnak. Kissé megilletődötten kezdtünk, ennek eredményeképpen az első negyedet elveszítettük. Szépen helyreállt a rend a második negyedben és a jó játéknak köszönhetően 7 pontos vezetéssel mehettünk a szünetre. Visszatérve a félidőről csapatunk kissé megtorpant, aminek következtében 3,5 perc alatt ledolgozta ellenfelünk a hátrányát. Innentől kezdve egy nagyon kemény, kifejezetten éles küzdelmet folytattunk a hazai pályán játszó Péccsel, szoros végjátékban nekik sikerült kicsikarni a győzelmet.

A teljes kerettel dolgozva gárdánk nagy lépéseket tett annak érdekében, hogy összecsiszolódjon a bajnoki kezdésre. A napi 2x edzések mellett ez a kétnapos torna kiválóan szolgálta a felkészülést. A munka folytatódik tovább, legközelebb szeptember 20-21-én, a hazai rendezésű Bányász Kupán lépnek pályára játékosaink.

Sebastjan Krasovec: „Ez a mai találkozó zsinórban a második nehéz mérkőzésünk volt. A játékosok kezdenek egyre jobban összecsiszolódni a pályán, amire nagy szükség is van annak tudatában, hogy csak két alkalommal tudtunk teljes kerettel mérkőzni. Nem vagyunk készen még, de két hetünk van a bajnoki rajtig. Még mindig nagyon sok hibát vétünk, de ezek javításán dolgozunk. Még van bennünk tartalék, azon dolgozunk tovább, hogy ezeket előhozzuk."