U12 Oroszlánok: Két győzelemmel zártuk a hazai rendezésű gyermek fordulót

Egy győri és egy soproni csapat ellen mérkőztünk meg

Dátum: 2019. jan. 27.

Csapatunk a negyedik forduló alkalmából hazai környezetben fogadta soron következő ellenfeleit. Először a Győri Széchenyi Kosárlabda Akadémia, majd a Soproni Sportiskolás Sasok csapata ellen léptünk pályára. Mind a két mérkőzés után győztesen hagyta el gyermek csapatunk a parkettát.

Helyszín: Oroszlány

OSE Oroszlánok–Széchenyi KA 90-56 (22-14, 28-16, 20-8, 20-18)

Büntető dobások a félidőben : 12/7

OSE: Pap Gergő 23, Fehér István 13, Cséri Máté 9, Pintér Balázs 9, Pintér Szabolcs 9, Csicsely Márton 6, Spindler Bertalan 4, Bíró Bence 5, Borbáth István 5, Kurucz Kristóf 3, Varga Dániel 2, Kiss Deniel

Soproni SI Sasok – OSE Oroszlánok 44-105 (10-31, 9-17, 8-33, 17-24)

Büntető dobások a félidőben : 12/5

OSE: Pap Gergő 22, Fehér István 8, Cséri Máté 27, Pintér Balázs 21, Pintér Szabolcs 9, Csicsely Márton 8, Spindler Bertalan 6, Bíró Bence 3, Borbáth István 2, Kurucz Kristóf 3, Varga Dániel , Kiss Deniel 4

Edzők: Kálmán Tamás, Jugovics József

Kálmán Tamás: „Az első mérkőzésünkön a győri lányokkal játszottunk egy jó mérkőzést. A futást jobban bírtuk és ezért nálunk később jelentek meg a fáradtság jelei. A második meccset 10 perc pihenő után kezdtük a soproni csapat ellen, ahol már az első negyedben sikerült nagy előnyt kidolgozni, amit a későbbiekben sikerült tovább növelni. Mind a két mérkőzésünkön sikeresen tudtuk alkalmazni a bedobásoknál tanult mozgásokat. Több játékos is már sokkal bátrabban támadta a gyűrűt és felvállalta az ütközést, ennek örömteli eredménye, hogy mindkét összecsapáson volt 5-6 játékos aki kétszámjegyű pont közelében (vagy felette) volt eredményes. Amire viszont nagyon oda kell figyelni, az a sok felesleges dobás közbeni személyi hibák számának csökkentése!! Mindkét csapat rengeteg büntetőt dobhatott ellenünk! (Félreértések elkerülése miatt: A MI hibánkból !!! nem a játékvezetésre irányulva) Összességében elégedett vagyok, hiszen 8-ból 8 negyedet nyertünk, hajtottak a fiúk és már egyre tudatosabban játszanak! A hiányzókat (Bánhidai Bence, Czermann Zétény) pedig mihamarabb várjuk vissza az edzésekre!! Hajrá OSE!"