U14"A": Nem sikerült borítani a papírformát

OSE Lions „A” – Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia „A” 90-144

Dátum: 2020. nov. 14.

OSE Lions „A” – Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia „A” 90-144 (32-26, 41-11, 31-33, 40-20)

Helyszín: Oroszlány, Krajnyik „Akác” András Sportcsarnok, zárt kapus
Vezette: Kéri, Novák
MKOSZ ellenőr: Gecsei F.

OSE: Czermann 7, Pintér B. 12, Kaiser 11, Manner 2, Cséri 23/3, Kurucz –, Borbáth 4, Fehér 3, Pap 27, Horváth –, Bíró 1

Vezetőedző: Gurszky Gergő
Másodedző: Ungvárai Béla

Gurszky Gergő értékelése: „Finoman szólva sem a védekezés világnapja volt ez a mai… Rengeteg kosár esett, ha kissé ironikusan akarnék fogalmazni, akkor mondhatnám, hogy közönségszórakoztató volt a játék… De egyrészt ugye zárt kapuk mögött kellett megrendeznünk sajnos a tornát, így csak az a pár szülő látta a meccset, akik kintről az ablakból figyelték az eseményeket, másrészt védekezés pártiként azért ez nem volt annyira szórakoztató, számomra legalábbis biztosan nem, annak ellenére, hogy nem játszottunk rosszul, sőt. Az első meccshez képest sokkal jobban játszottunk, egy nagyon erős csapat ellen tudtunk most 90 pontot dobni úgy, hogy másfél hónappal ezelőtt csak 47 pontot tudtunk ellenük összehozni. Őszinte, nyílt sisakos, rohanós, egész pályán letámadós kosárlabda mérkőzés volt, ahol inkább most az egyéni teljesítmények domináltak mindkét oldalon. Kristály tisztán látszódott, hogy ebben a fehérváriak sokkal jobbak jelen állás szerint, viszont a meccs nagy részében fel tudtunk nőni a feladathoz, vagy legalábbis elkezdtünk felnőni hozzá. Ellenfelünk más szintet képvisel, sokkal rutinosabb és fizikálisabb csapat hozzánk képest, keménységben és gyorsaságban egyszerűen nem tudtuk felvenni velük a versenyt, bármennyire is szerettük volna. A vereség ellenére sok mindennel elégedett voltam, volt egészen kiváló egyéni teljesítmény is a csapatban, nem is egy, úgyhogy négyszemközt meg is dicsértem azokat a játékosaimat, akik most már minden téren fel tudták venni a kesztyűt a fehérváriak ellen.”

Gurszky Gergő: „Az első DKKA ellen játszott meccsünkön 60 pont volt a különbség, ami akkor teljes mértékben reális volt. Most csökkent a differencia a két csapat között – eredményben hacsak minimálisan is –, de szerintem ez most már kevésbé volt reális. Úgy érzem ma közelebb kerülhettünk volna hozzájuk a játék képe alapján. Kár a második negyedért, ott minden összejött arra a 10 percre, és teljesen leblokkoltunk. Ezen az egy negyeden kívül viszont elégedett voltam a csapatommal, nagyon szépen helytálltunk 30 percen keresztül. Viszont míg az első meccs után forrongtam és hangot is adtam a nemtetszésemnek az öltözőben, most egy rossz szavam sem lehetett a srácokra, mert ez rendben volt, leszámítva ezt a 2. negyedet. Kijöttek a hibáink, az összes, az ilyen szintű csapatok ellen ez nem meglepő. Ezeken kell dolgoznunk rengeteget a jövőben, és akkor garantált lesz a fejlődésünk. Sok előremutató, bíztató dolgot láttam a vereség ellenére, ezekre kell majd építenünk, a hibákat meg javítanunk. 4 hetünk van most készülni a következő fordulóra, megyünk tovább! Gratulálok a DKKA-nak a győzelemhez!”