U14"A": A Körmend túl nagy falatnak bizonyult

Körmendi Törpördögök - OSE Lions U14 "A" 104-55

Körmendi Törpördögök „A” – OSE Lions „A” 104-55 (27-4, 18-20, 29-11, 30-20)

Helyszín: Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok, zárt kapus
Vezette: Poór, Müller
MKOSZ ellenőr: Bónitz I.

OSE: Czermann 2, Pintér B. 19, Kaiser 4, Cséri 5, Kurucz 2, Fehér 2, Pap 17, Vorsléger 2, Diószegi –, Horváth 2, Bíró –

Edző: Gurszky Gergő

Gurszky Gergő értékelése: „Nagyon gyenge első negyedet produkáltunk, sajnos ezúttal senki sem tudott a csapat élére állni a mérkőzés elején, így kis túlzással el is dőlt az első negyedben a meccs. Bátortalanok voltunk, kerestük a kibúvót a felelősség alól, alibizve meg nem lehet egy Körmend szintű csapat ellen játszani, akik teljesen megérdemelten nyertek ekkora különbséggel, ma ennyivel jobbak voltak. Tudtuk, hogy mire számíthatunk tőlük, mégsem tudtuk megoldani az első 10 percben még a részfeladatainkat sem. Oké, csapdáztak, oké mi is fogunk, majd. De még nem. Fiatal csapat vagyunk nagyon, nekünk még nincs itt az ideje, először meg kell tanulnunk normálisan 1:1 ellen védekezni, és kétszer 40 percen keresztül. Jól csinálták, amit csináltak, mi pedig betojtunk ettől, a számunkra még újtól, és azt se tudtuk megcsinálni, amit amúgy az esetek nagyon nagy részében igen. A meccs további részével már hellyel-közzel elégedett voltam. Reálisan nézve a dolgokat körülbelül 30 pont van a két csapat között jelen állás szerint, úgyhogy leginkább a különbséggel és a vereség mikéntjével van bajom, többet vártam magunktól, vagy legalábbis bátrabb játékot. A csapatból mindösszesen három játékos teljesítményével vagyok elégedett ezen a meccsen, ők fel tudták venni a kesztyűt és ki tudtak lépni a saját árnyékukból, a többiek nem. Meg kell értenünk, hogy egyik húzóemberünknek sem szabad háttérbe húzódnia, mert nem fér bele, és hogy nem csak a nálunk gyengébb csapatok ellen kell „megszórni” magunkat, mert akkor ez lesz a vége. Minden egyes játékosunktól jó teljesítményre van szükség egy időben és egy helyen, ha nagyobb skalpokat is szeretnénk begyűjteni a szezon során. Nagyjából 15 percig mertünk most kosárlabdázni, ezért elég nagy hiányérzet van bennem.”

Gurszky Gergő: „Jelen pillanatban teljesen mindegy, hogy ki az ellenfél az első meccsen, 40 percig bírjuk csak szuflával az egész pályás letámadást és az intenzív kosárlabdát, a második meccsre már nincs meg a kellő energia, ami ahhoz kellene, hogy lépést tudjunk tartani a nálunk nagyobb játékerőt képviselő csapatok ellen. Egészen egyszerűen nem tudtuk lekövetni lábbal az ellenfelet, bármennyire is szerettük volna, és a koncentrációs szintünk sem tudta megközelíteni az első meccsét, most még. 3 hetünk van a következő, és egyben utolsó alapszakasz fordulóig, addig ezekkel a dolgokkal fokozottan foglalkoznunk kell. Már csak azért is, mert ha sikerül bejutnunk a Főtáblára a legjobb 32 csapat közé, akkor ott 24 órán belül három mérkőzést kell majd játszanunk minden fordulóban, ami még inkább embert és csapatot próbáló feladat. Szeretnénk elsősorban a saját elvárásainknak maximálisan megfelelni és céljainknak eleget tenni, ehhez viszont kőkeményen kell dolgoznunk. Tanulságos meccs volt egy erős csapat ellen, gratulálok a Körmendnek a győzelemhez, a csapatomnak pedig ahhoz gratulálok, hogy egy újabb fontos lépést sikerült tennünk ma a Főtáblára kerülés felé!”