U16"A": Hajszálnyira a győzelemtől

AKMÉ Körmendi Törpördögök-OSE Lions A 64-62

Dátum: 2021. jan. 12.

AKMÉ Körmendi Törpördögök-OSE Lions U16"A" 64-62 (10-16, 15-16, 15-7, 15-16, 9-7)

Helyszín: Körmend
Vezette: Csák, Kiss

OSE: Baliga 23/9, Németh 11/3, Czermann 15, Diószegi 7, Farkasdi 4
Csere: Kristyák 2, Szűr, Kulcsár, Fetter, Hegedűs, Kacz, Ferenczi

Edző: Kláris Zoltán

3 nappal korábban az OSE 10 pontos vereséget szenvedett otthon a vasi csapattól, de a mai napon nagyon szerették volna bizonyítani, hogy jobb teljesítményre is képesek. Az elején a Körmend egy kicsit bealudt, így Baligáék 6 pontos előnyre tettek szert. A 2. negyedben már kiegyenlített, keményebb játék volt, de az OSE állta a sarat. Sajnos a 3. negyedben nem Farkasdiék domináltak, de a végjátékban már fej-fej mellett haladtak a csapatok. A 4. etapban 9 alkalommal változott a vezető csapat kiléte és úgy tűnt, hogy a végén az oroszlányi csapatnak áll a zászló. Az utolsó pár percben Czermannék többször is támadták a gyűrűt, de faultot nem kaptak, viszont a hazaiak 6 alkalommal is próbálkozhattak (OSE egész meccsen hétszer) a vonalról, így a rendes játékidő döntetlennel zárult. A hosszabbításban megint volt lehetőség a győzelemre, de az orosz rulettet a hazaiak nyerték.

Kláris Zoltán: „Szerdán gyengék voltunk, de a mai napon már az igazi arcunkat mutattuk. Az első félidőben színesen és jól játszottunk, amit a 3. negyedben sajnos egy hullámvölgy követett. A végjátékban felváltva estek a kosarak, és szerintem közelebb álltunk a győzelemhez, de másképp alakult. A hosszabbításban sajnos 4 pontnál benéztünk egy hátsó bedobás, ami megpecsételte a sorsunkat, de szemrehányást senkinek sem tehetek. 3 negyedet is megnyerve, szinte az összes statisztikai mutatóban jobbak voltunk, de az a 4-5 bután eladott labda vesztünket okozta. Keményen csapatként melóztunk és volt sanszunk a győzelemre, de a mai napnak bőven van tanulsága, amit mindenkinek el kell raknia útravalónak.”