OSE Lions U16 "B" - Miklósi KékRókák KE 83-60

OSE Lions U16 "B" - Miklósi KékRókák KE 83-60 (15-9,24-15,18-24,26-12)

Helyszín: Oroszlány (kis csarnok)
Vezette: Novák, Fazekas

OSE: Farkasdi 19, Ferenczi 17, Németh 13/6, Pulpiter 5, Illés 4
Csere: Szűr 8, Kristyák 6, Szabadi 3, Kulcsár 2, Toplák 2, Szegedi 2, Gintner 2

Nem várt könnyű feladat a csapatra, ugyanis az a miklósi csapat ellen kellett pályára lépni, akik két hónappal ezelőtt simán nyertek ellenünk a első bajnoki mérkőzésen. (56-88) Elsődleges feladatunk az volt, hogy a lepattanókban javuljunk és a védekezésben is keményebben, egységesebben törekedjünk játszani. A fiúk nagyon jól kezdtek, fegyelmezetten védekeztek, hibákra kényszerítették az ellenfelet, akiket megleptünk a játékunkkal, szép kosarakat dobtunk és 15 pontos előnnyel zártuk a félidőt. A vendégek jobban kezdték a második félidőt, szorosabban védekeztek, ebben az időszakban mi voltunk holtponton, nyílttá tettük a 28. percben a mérkőzést. (49-46) Az utolsó két percben felébredtünk és 9 pontra növeltünk az előnyt. A negyedik negyed önmagáért beszélt, remek védekezéssel, csapatjátékkal, végül sikerült fölényesen megnyerni a mérkőzést.

Dokmanovic Milivoj:„A lényeg, hogy sokat javultunk a lepattanókban és hogy minden játékos aki pályára lépett pontokat dobott. Olykor nagyon fegyelmezetten játszottunk, szerintem mindenki nagyot küzdött és csapatként játszottunk. Gratulálok a csapatnak, gratulálok a miklósi csapatnak is a fer és küzdelmes játékhoz, remélem, hogy tetszett nekik a A csoportos OSE - Alba mérkőzés is. Kiemelném a lelkes oroszlányi, tatabányai és móri szülőket és szurkolókat , akik végig a csapat mellett voltak. Még sok feladat és edzés vár ránk, de ha ilyen elánnal és fegyelemmel edzünk tovább és csapatként játszunk , akkor jó úton fogunk haladni a jövőben. Büszke vagyok a fiúkra!"